top of page

Saviesīgie pasākumi

ZAĻUMBALLE AR CŪKU BĒRĒM

Image: McGheiver

Ceturtdien, 2022. gada 30. jūnijā

18:00-23:00

Harriet Island Regional Park | Wigington Pavilion

Satiksimies un iepazīsimies ar citiem svētku dalībniekiem pirmā vakara ballītē - svaigā gaisā un zaļumos, pašā Misisipi upes krastā! Nāciet uz cūku bērēm, padejot vai tikai paklausīties mūziku. "Stokholmas spēlmaņino Zviedrijas un Mineapoles "Lini" spēlēs latviešu danču un deju mūziku.

 

Biļetes cena ieskaita vakariņas un transportu no "InterContinental" viesnīcas. Autobusi kursēs starp viesnīcu un ballīti no pulksten 18:00 līdz 00:30.  Vakariņas zaļumballē būs pieejamas no pulksten 18:30 līdz 20:30.

Plašāka informācija par izpildītājiem:

BĒRNU NODARBĪBAS

Piektdien, 2022. gada 1. jūlijā

09:00-11:00

InterContinental Hotel | Governors IV telpā
Darbības valoda: latviešu / angļu


Bērnu, pusaudžu un ģimeņu nodarbības notiks piektdienas rītā - varēsit zīmēt un krāsot, gatavot nozīmītes/podziņas, spēlēt dziesmu svētku bingo, pamēģināt spēlēt latviešu biljardu - novusu un citas lietas. Biļetes nav vajadzīgas!

Image: K.Gutmane

BĒRNU BALLĪTE

Piektdien, 2022. gada 1. jūlijā

18:30-20:00

InterContinental Hotel | Great River Court
Darbības valoda: latviešu / angļu
 

Ar raitu soli nāciet uz Bērnu balli - lai rīb grīda "maz bišķiņ’ skaļāk!" 

 

Grupas "Lini" vadībā leksim latvju dančus (no “Cūkām driķos!” līdz “Trakajam īram”)  un iesim rotaļās (piem., bēdāsimies ar lācīti un pārbaudīsim, vai “Grapa kundze ir mājās”), neaizmirsīsim arī Putniņdeju un pamēģināsim vismaz vienu valsi! Ja neproti - rādīsim un pamācīsim (arī angļu valodā, bet deju solim jau īpaši tulkojums nav vajadzīgs!). Tvīņiem un pusaudžiem arī patiks! Vecāki var piedalīties vai atvilkt elpu turpat blakus pie galdiņiem vai kaut kur ārpus deju zāles (ja zināt, ka mazajam dejotājam nebūs bail palikt vienam)!

 

Visi minētie pasākumi būs par velti, nav aizbildinājuma nepiedalīties!

JAUNIEŠU BALLE

Piektdien, 2022. gada 1. jūlijā

21:30-00:00
InterContinental Hotel | Minnesota Ballroom


Amerikas latviešu jaunatnes apvienība (ALJA) aicina uz iepazīšanos un atkal-tikšanos 16-35 gadu vecuma jauniešus no visām pasaules malām. Dancosim un uzdzīvosim pie mūzikas, ko vadīs populārais Latvijas

DJ AI-VA.

Image: DJAiva.com

VAKARS BEZ JUŖA KRONBERGA
mūzika un dzeja

Piektdien, 2022. gada 1. jūlijā

21:30-00:00
InterContinental Hotel | Great River Ballroom

Darbības valoda: latviešu

 

Saviesīgs, neformāls vakars ar mūziku un kokteiļiem, ko iedzīvinās latviešu mūzikas grupa "Stokholmas spēlmaņi" no Zviedrijas un citi izpildītāji.

 

Īpašā programma balstīsies uz Zviedrijas latvieša dzejnieka Juŗa Kronberga darbiem; tā iedvesmos ar dzejnieka ziemeļnieka humoru, kā arī viņa dziļdomību un īpašo dzīves uztveri.

Image: A. Blaubarde

Image: Kurt Jung Lighting

ROKMŪZIKAS VAKARS

Sestdien, 2022. gada 2. jūlijā

21:00-01:00

Palace Theater

Darbības valoda: latviešu, angļu


Gatavojieties vispusīgam latviešu rokmūzikas piedzīvojumam! Koncertā piedalīsies 1980. gados populārā Amerikas latviešu rokgrupa "Akacis", viena no Latvijas populārākajām mūsdienu rokmūzikas grupām "Astro'n'out", un pazīstamais DJ AI-VA.

 

Šis pasākums notiks vēsturiskajā "Palace" teātŗa zālē, 1910. gados celta ēka, kas tagad ir pārveidota par populāru naktsklubu ar modernu skaņu un apgaismojumu sistēmām.

Plašāka informācija par izpildītājiem:

 

 

Šī būs "Astro'n'outdebija Ziemeļamerikā, lai gan grupa kopš grupas dibināšanas 2003. gadā ir koncertējusi Latvijā un Eiropā. "Astro'n'out" ir saņēmis nominācijas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai visiem sešiem studijas albumiem, un 2020. gadā grupas albums “Multivitamīna multipaka” uzvarēja “Zelta mikrofona” balvu par labāko Latvijas popmūzikas albumu.

ASTRO'N'OUT

Viens no Astro'n'out iepriekšējiem koncertiem.

DJ AI-VA

"Akacis" ir Amerikas latviešu rokgrupa, kas spēlēja no 1977. g. līdz agrajiem 1990. gadiem, un, lai gan "Akača" dalībnieku sastāvs mainījās cauri gadiem, visi cēlās no ASV austrumkrasta – pazīstami viens otram jau no bērnu dienām ejot kopīgās latviešu nometņu un skolu gaitās. "Akača" dalībnieki bija nopietni un talantīgi mūziķi un dziesmu sacerētāji, kas spēja repertuārā ieviest dažādu žanru popmūzikas stilus, no roka līdz regejam. "Akacis" izdeva profesionālo studijās ierakstītas plates un pat piedalījās vairākās koncertu tūrēs pa Latviju, bet prata arī izklaidēt un sasvīdināt jauniešus Ziemeļamerikas dziesmu svētku un jauniešu apvienību ballītēs! Pēc 15 kopā spēlēšanas gadiem, dalībnieki aizgāja katrs savu ceļu, bet pārsvarā visi turpināja nodarboties ar mūziku. Trīs pārcēlās uz Latviju: Gatis Gaujenieks vairāk nekā 20 gadus ir spēlējis postfolka grupā “Iļģi”, Jānis Abens vada blūgrāss (bluegrass) grupu, un Arnolds Kārklis ir spēlējis kopā ar “Otru pusi” un “Iļģiem”. Tagad pirmo reizi vairāk nekā 20 gadu laikā "Akacis" atkal sanāks kopā spēlēt īpašu koncertu Minesotas Dziesmu svētkos!

AKACIS

Dokumentālā filma par "Akaci"

SVĒTKU VAKARIŅAS

Svētdien, 2022. gada 3. jūlijā

18:30-21:00
InterContinental Hotel | Great River Ballroom

 

Svinēsim svētku noslēguma vakaru pacilātā gaisotnē ar elegantu kokteiļu stundu un trīs kārtu vakariņām ar dzīvo mūziku! Ir pērkama kopbiļete tiem, kuri vēlas apmeklēt gan vakariņas, gan svētku balli. Vakariņu ēdienu varēs izvēlēties pasūtot biļeti.

Ja ir kādas nopietnas alerģijas, lūdzu ziņojiet Baiba Olingerei 

SVĒTKU BALLE

Svētdien, 2022. gada 3. jūlijā

21:00-2:00
InterContinental Hotel | Great River Ballroom

 

Dziesmu svētku pēdējā saviesīgajā vakarā dzīve sitīs augstu vilni! Sanāksim Svētku ballē, kur mūs izklaidēs "Stokholmas spēlmaņi" ar Alfrēda Vintera dejas mūziku, un "Adam Zahl" ar iemīļotu mūziku dažādu gadu gājumiem. Ir pērkama kopbiļete tiem, kuŗi vēlas apmeklēt gan vakariņas, gan balli.

Plašāka informācija par izpildītājiem:

Image: IHG

DŽEZA BROKASTIS

Pirmdien, 2022. gada 4. jūlijā

09:30-12:30
InterContinental Hotel | Great River Ballroom

 

Laiks atvilkt elpu, nopriecāties par paveikto un piedzīvoto, un pavadīt pēdējos brīžus ar draugiem svētku nogalē. Baudīsim Amerikas latviešu spēlēto džeza mūziku un gardas brokastis.

bottom of page