Citi sarīkojumi

BIZNESA FORUMS UN PIEŅEMŠANA

Trešdien, 2022. gada 29. jūnijā

16:30-19:00

University Club of Saint Paul

Darbības valoda: angļu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) kopā ar Latvijas Tirdzniecības palātu Amerikā (LTPA) ielūdz uz prezentāciju par investīcijas un sadarbības iespējām ar Latviju - ar mērķi stiprināt ekonomiskās saites starp Latviju un latviešu diasporu, kas atrodas visā pasaulē. Foruma dalībniekus uzrunās Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un LIAA direktors Kaspars Rožkalns. Sekos dalībnieku kokteiļu pieņemšana, pēc kuŗas varēs doties uz Ieskaņas koncerta. Ieeja pret ziedojumiem ar iepriekš saņemtu ielūgumu.  Ierobežotas vietas arī ieinteresētām personām, lūdzam pieteikties (pie Dean Ramos, LTPA) pirms 2022. g. 1. maija.

Plašāka informācija:

DOKUMENTĀLĀ FILMA "VALIANT!"

Ceturtdien, 2022. gada 30. jūnijā

10:00-11:30
Landmark Center | Weyerhaeuser Auditorium

Darbības valoda: latviešu ar angļu valodas subtitriem

Dokumentālā filma “Valiant!” atspoguļo pag. gs. astoņdesmito gadu Ziemeļamerikas latviešu jaunatnes pretošanos Latvijas un Baltijas padomju okupācijai pēdējos Aukstā kaŗa gados. Ar visdažādākiem paņēmieniem, kā, piemēram, pieķēdēšanos pie Krievijas vēstniecības līdz pat izaicinošo “Brīvības” kuģa braucienu gar Padomju Savienības jūras robežu ar Baltijas valstīm – jaunieši palīdzēja pievērst pasaules uzmanību Latvijas un visu Baltijas valstu nelikumīgajai okupācijai. Galvenais varonis ir Juŗa Bļodnieka vecais "Chrysler Valiant Slant Six” auto, kas, apzīmēts ar pretpadomju lozungiem, ir glabājies zem brezenta jau 25 gadus. Daļa no ASV latviešu paaudzes atcerēsies auto parādīšanos demonstrācijās visā Ziemeļamerikā.
 
Šo dokumentālo filmu kopīgi izveidojušas Amerikas latviete Māra Pelēce no Mineapoles, Minesotas, un “Latvieši pasaulē” (LaPa) muzeja un pētniecības centra direktore, Austrālijas latviete Marianna Auliciems. Māra vairāk nekā 20 gadus ir strādājusi par dokumentālo filmu režisori, veidojot dokumentālās filmas par latviešiem trimdā: “Starp Latviju”, “Let's Meet in Gaŗezers!”, un īsfilmu sēriju “Trimda dimd.” 

Plašāka informācija:

MĀKSLAS IZSTĀDES ATKLĀŠANA

Ceturtdien, 2022. gada 30. jūnijā

11:45-12:30
Landmark Center | North Gallery

Darbības valoda: latviešu
 

Mākslas izstādi, ko veidojušas kuratores Linda Treija un Māra Pelēce, svinīgi atklās vēsturiskajā “Landmark” centra Ziemeļu galerijā. Piedāvās vieglus atspirdzinājumus. Izstāde ar pārsvarā Ziemeļamerikas latviešu darbiem būs apskatāma par velti un atvērta apmeklētājiem visu Dziesmu svētku gaŗumā.

 

Izstāde būs atvērta 29. jūnijā, 30. jūnijā, un 1. jūlijā no pulksten 8:00 līdz 17:00, 2. jūlijā no pulksten 10:00 līdz 17:00, un 3. jūlijā no pulksten 12:00 līdz 15:00.  

Plašāka informācija:

DZIESMU UN DEJU SVĒTKU ATKLĀŠANA

Trešdien, 2022. gada 29. jūnijā

13:30-15:00
Intercontinental Hotel | Great River Ballroom

Darbības valoda: latviešu, angļu


"Esiet sveicināti Minesotā!"


XV Vispārējo latviešu dziesmu svētku ASV svinīgajā atklāšanā dzirdēsit apsveikumus no ASV un Latvijas valdībām, kā arī no pasaules latviešu organizācijām. Apvienotais ASV vidienes latviešu koris, un pašmāju Minesotas folkloras ansambļi, mākslinieki, un tautas deju kopas priecēs ar dziesmu un deju.
 

Image: IHG

Plašāka informācija:

TEĀTRIS - "ANŠLAVS UN VERONIKA"

Piektdien, 2022. gada 1. jūlijā

10:00-12:00

Sestdien, 2022. gada 2. jūlijā

13:00-15:00
 

Park Square Theater

Darbības valoda: latviešu

 

Sanfrancisko Jaunais teātris piedāvā mākslinieka un dramaturga Raimonda Staprāna izaicinājošo lugu “Anšlavs un Veronika”, par latviešu mākslinieku aprindās ievērojamo pāri, rakstnieku Anšlavu Eglīti un mākslinieci Veroniku Janelsiņu. Skatītājiem būs iespēja atklāt ko jaunu par šīm spilgtajām personībām un viņu savstarpējām attiecībām, pieejot ar humoru viņu dzīves situācijām. Dzīves ainas, mūzika, aktieŗi - griežas spēlē kā dejā, kā dzīves ratā. Anšlava Eglīša vadošo lomu spēlēs slavenais Latvijas skatuves un kino aktieris Kaspars Znotiņš, kuŗš nesen apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

DIEVKALPOJUMS

Svētdien, 2022. gada 3. jūlijā

10:00-11:00
Landmark Center | Musser Cortile

Darbības valoda: latviešu, angļu


Sanāksim kopā ekumeniskā kristiešu dievkalpojumā, ko kopīgi novadīs vairāki Ziemeļamerikas latviešu garīdznieki un kuplinās ar muzikāliem priekšnesumiem.

Plašāka informācija:

Image: Fresh Paint Inc.

DIEVTUŖU DAUDZINĀJUMS

Svētdien, 2022. gada 3. jūlijā

10:00-11:00
Landmark Center | Butler Room

Darbības valoda: latviešu

Latvju dievtuŗu sadraudze aicina svētku dalībniekus uz daudzinājumu, kas ļaus iedziļināties senču vērtībās un dziesmu skaņās.

Plašāka informācija:

RAKSTNIEKU CĒLIENS

Svētdien, 2022. gada 3. jūlijā

11:00-12:00
Landmark Center | Ramsey County Room

Darbības valoda: latviešu


Ziemeļnieki un savu ceļu cirtēji: Rakstnieku cēliens.

Minesotas Knuts Lesiņš, Valentīns Pelēcis, TILTA izdevējs Hugo Skrastiņš, veclatviešu dzejnieks "Hermits" un citi ziemeļnieki un ziemeļnieces satiksies izteiksmīgā literārā un vizuālā fōnā ar mūsdienu savdabīgām latviešu radošām balsīm. Literārie izteiksmes veidi 21. gadsimtā aizvien mainās; šai cēlienā spraigi virpuļosim tiem līdz.

Plašāka informācija: